Výber svadobných šiat: Na týchto 5 pravidiel nedáme dopustiť!

Cítite sa pod tlakom? Pátranie po tých pravých vo vás vyvoláva pocit stresu? Presne vieme ako sa cítite. Nájsť dokonalé šaty, pri ktorých sa vám rozbúši srdce a slzy sa nahrnú do očí, nie je vôbec jednoduché. Pre niektoré šťastné nevesty je to láska na prvý pohľad, iné musia hľadať o niečo dlhšie. Aby sme vám celý proces čo najviac spríjemnili, predstavujeme vám 5 pravidiel, ktoré uľahčia výber svadobných šiat.

skúška svadobných šiat

1. Nie si si istá? Skúšaj ďalej!

Dajte na svoj inštinkt a rady odborníkov. Práve šikovné rady priamo v salóne nie raz dokázali zázraky. Nevesta s predstavou o šatách v štýle morskej panny zrazu odchádzala so širokou sukňou a čipkovanými rukávmi. Nie nadarmo sa to volá skúška svadobných šiat. Skúšajte všetko. Rôzne typy, farby, strihy svadobných šiat či značky. Je to váš deň, váš jedinečný zážitok na celý život.

Pokiaľ si nie ste isté, hľadajte ďalej. Ak nie ste presvedčené, neplaťte nevratnú zálohu. Nechajte si to uležať v hlave. Pozrite si fotografie a rozhodnite sa neskôr (hoci najnovšie štúdie tvrdia, že až 9 z 10 neviest sa aj tak nakoniec vráti do prvého salónu). Ak ale viete, že na 100% patríte medzi nerozhodné ženy, vyhraďte si viac času a začnite hľadať svadobné šaty už pár mesiacov vopred.

2. Nájdi ten pravý strih svadobných šiat podľa typu postavy

Áno, detaily sú dôležité a každá z nás túži po niečom inom. Jedna chce čo najviac čipky, druhá sníva o perličkách a trblietkach. Skôr, ako začnete hľadať šaty so zdobením podľa vašich predstáv, zamerajte sa na vašu figúru či veľkosť poprsia. Množstvo neviest príde na skúšku do salónu s hotovou predstavou o vysnívaných šatách a dokonca aj s obrázkami z internetu. Nie vždy to však vyjde.

Nenechajte sa ovplyvniť najmodernejšími trendami ale sústreďte sa na svoj osobný štýl a nájdite si svadobné šaty podľa typu postavy. Neviete, ako na to? Prečítajte si náš článok, v ktorom sme vám predstavili všetky najznámejšie strihy svadobných šiat.

Prečítaj si tiež: Svadobné Šaty Podľa Typu Postavy: Ako Nájsť Tie Pravé?

Tiziana Hadassa Brigit Boutique

3. Netráp sa veľkosťou, zvoľ si šitie svadobných šiat na mieru!

Nesedí vám veľkosť svadobných šiat? Nič sa nedeje. Kvalitný salón vám ponúkne dodatočné úpravy presne na vašu postavu. Šaty vám tak počas svadobného dňa budú sedieť ako uliate. V našom salóne Brigit Boutique nájdete exkluzívne svadobné šaty britskej značky Hadassa a talianskej návrhárky Annette Moretti.

Okrem prvotriedneho dizajnu a luxusných materiálov sa môžete tešiť práve na šitie svadobných šiat priamo na vaše miery. Francúzka čipka, výšivky, strojové vyšívanie, ručné vyšívanie perlami a kryštálmi vykúzli z týchto svadobných šiat dokonalé umelecké dielo.

Sabrina Hadassa Brigit Boutique

4. Svadobné šaty nemusíš mať len v bielej farbe

Pri slovnom spojení svadobné šaty si každá z nás zrejme predstaví bohatú róbu v bielej farbe. So svadbou je spájaná už dlhé roky. O histórii bielych svadobných šiat si môžete prečítať aj v našom blogu „Biele Svadobné Šaty: Všetko, Čo Ste O Nich Chceli Vedieť“.

Biela farba však nepristane každej z nás a tak mnohé nevesty často siahajú po smotanových či slonovinových šatách. Na prvý pohľad sa niektoré farby dokonca môžu javiť ako biele, no v skutočnosti to tak nemusí byť. Nechajte si poradiť a nájdite ten najkrajší odtieň pre vašu farbu pleti. A pokiaľ patríte k odvážnym nevestám, môžete si vyskúšať výraznejšie farebné svadobné šaty.

Regina Maria Melnik Brigit Boutique

Lisa Maria Melnik

farebné svadobné šaty Brigit Boutique

5. Na skúšku príď pripravená…

Najdôležitejší je dobrý pocit. A ten dosiahneme vtedy, keď budeme mať čo najvernejšiu predstavu o celkovom vzhľade. Na skúšku by sme preto mali prísť nalíčené a s vyčesanými vlasmi aspoň do približného tvaru svadobného účesu. Zároveň by sme nemali byť príliš najedené, aby sa naša postava čo najviac približovala „bežným podmienkam“. Samozrejme treba myslieť aj na to, že sa neskôr po opadnutí stresu zrejme poriadne najeme. 🙂

Svadobné šaty budete mať na sebe takmer celý deň. Od ranných príprav, cez krásny obrad, až po večernú hostinu a párty. A práve preto musia dokonalo sedieť. Počas skúšky sa nezabudnite prechádzať, skúste si v nich sadnúť, zohnúť sa, tancovať a presvedčte sa, že v nich nemáte nepríjemné pocity svrbenia, škrabania alebo či vás prípadne netlačia. Ak sa už počas samotnej skúšky necítite v šatách dobre, zabudnite na ne. Pohodlie nadovšetko.

Celú kolekciu našich svadobných šiat nájdete priamo v našom katalógu Brigit Boutique.

Autorka článku: Miška z www.michellescorner.sk