Svadobné šaty podľa typu postavy: Ako nájsť tie pravé?

Všetky chceme počas svadobného dňa vyzerať ako kráľovné. Náš prvý článok sme sa preto rozhodli venovať dôležitým otázkam, ktoré si kladie snáď každá budúca nevesta. Ktoré strihy sú pre mňa najvhodnejšie? Ako nájdem ideálne svadobné šaty podľa typu postavy? Prezradíme vám všetko, čo potrebujete vedieť skôr, ako navštívite náš svadobný salón.

Ako si vybrať svadobné šaty podľa typu postavy?

Na trhu nájdeme nielen jednoduchšie svadobné šaty z lacnejších materiálov či bežne dostupné kolekcie ale aj luxusné šaty pochádzajúce z dielne svetoznámych značiek. V prvom rade by ste sa však mali zoznámiť s vašimi všeobecnými mierami. Žiadna nevesta sa nehodí na 100% do jedného alebo druhého typu postavy. Základné kategórie však môžu byť užitočné na pochopenie vašich proporcií a zúženie výberu svadobných šiat a strihov.

Medzi základné črty postáv patria presýpacie hodiny, malé prsia, drobné, hruškovité, vysoké a štíhle postavy, atletické typy či plnšie hrudníky. V našom salóne Brigit Boutique nájdete exkluzívne svadobné šaty z prvotriednych materiálov britskej značky Maria Melnik, Hadassa a Annette Moretti pre všetky typy postáv. Skombinujte tipy a odporúčania z nášho článku a nájdite tie najkrajšie svadobné šaty.

Náš tip: Je toho na vás veľa? Nebojte sa a dôverujte odborníčke v svadobnom salóne. Počas skúšky môže vytiahnuť svadobné šaty, ktoré sa nachádzajú úplne mimo vašej komfortnej zóny. Nezabudnite mať otvorenú myseľ.

svadobné šaty podľa typu postavy

Presýpacie hodiny

Vhodné strihy: morská panna, princeznovské svadobné šaty, splývavý strih

Korzetové svadobné šaty alebo šaty strihu morskej panny sú navrhnuté tak, aby lichotili a zvýrazňovali prirodzené krivky. Krásne obopnú postavu a zvýraznia užší pás. Postava presýpacích hodín je typická väčším hrudníkom a bokmi. Uvoľnené princeznovské šaty (menej štruktúrované, ale rovnako očarujúce) sú tiež nádhernou možnosťou pre nevesty s touto postavou.

Ak svadobné šaty tohto typu zaujmú vaše predstavy, stavte na štruktúrovaný živôtik a hladkú sukňu, ktorá sa stiahne v páse a zvýrazní vašu siluetu. Chceme predsa upriamiť pozornosť na krivky a vystaviť vaše prednosti na obdiv. Ak hľadáte istotu a komfort, stavte na ramienka, ktoré udržia vaše prsia v bezpečí. Prípadne môžete zvoliť šitie svadobných šiat na mieru presne podľa vašich predstáv.

Náš tip: Pred skúškou šiat si urobte vlasy a make-up. Nemusíte to preháňať. Líčenie nielen zvýši vaše sebavedomie ale v prvom rade pomôže predstaviť si kompletný svadobný vzhľad.

Vysoká a štíhla postava, menšie poprsie

Vhodné strihy: morská panna, splývavé šaty s veľkou sukňou

Vysoká nevesta môže siahnuť po obtiahnutom modely, ktorý zvýrazní jej siluetu. Pokiaľ máte zároveň aj menšie prsia, môžete zvoliť šaty s riasením alebo ozdobami v oblasti dekoltu.

Myslíte si, že väčší výstrih môžu nosiť len ženy s väčšími prsiami? Ste na omyle! Buďte odvážne a stavte na zaujímavé doplnky. Prípadne si vyberte svadobné šaty s odhaleným chrbtom či sexi detailom.

Drobná, nižšia postava

Vhodné strihy: šaty s vyšším pásom, splývavé, princeznovské šaty s áčkovou sukňou

Vyberte si hladké šaty, najlepšie jednofarebné so zvislými detailami. Výraznejšie zdobenie má tendenciu zväčšovať siluetu. Užší strih so sukňou postupne sa rozširujúcou do tvaru A môže predĺžiť vašu postavu. Nezabudnite, že spolu s vysokými opätkami narastiete ešte o pár bonusových centimetrov.

Dávajte si pozor na nižšie umiestnenú líniu pásu. Môže vás skrátiť a vizuálne vám odstrániť boky. A to by sme predsa nechceli. 🙂 Drobné nevesty majú nielen nižšiu výšku ale niektoré môžu pôsobiť aj veľmi chudo. Vďaka štíhlejšej postave môžete zvoliť obtiahnuté svadobné šaty, no mali by ste si dávať pozor na to, aby ste sa v nich opticky nestratili. Rovnako aj obrovské sukne z vás môžu pri tomto type postavy urobiť mini tortičku.

Svadobné šaty podľa typu postavy v tvare jablka

Vhodné strihy: princeznovské šaty s áčkovou sukňou, vyšší pás

Patríte medzi dámy s väčším bruškom? Netrápte sa. Problémové partie dokážu šikovne zakamuflovať šaty s väčšou sukňou. Tá nezakryje len nedostatky ale je vhodná aj pre tehotné nevesty. Samozrejme by sme nemali vyberať modely obtiahnutejšieho strihu.

Aj pri postave v tvare jablka platí, že by sme mali siahnuť po vyššom páse, áčkovej sukni alebo bohatšom riasení.

Postava typu “hruška”

Svadobné šaty s áčkovou sukňou vyzerajú dobre na väčšine typov postavy, no my si myslíme, že obzvlášť krásne vyniknú na postave v tvare hrušky.

Tento typ postavy je charakteristický menšími prsiami a užším pásom. Problematickou časťou tela bývajú v tomto prípade boky a zadok. Zvoľte si šaty s výraznejším dekoltom, riasením, zdobeným korzetom a detailami, ktoré zvýraznia poprsie a užšiu líniu v páse.

Jednoznačne sa vyhnite obtiahnutým svadobným šatám, v ktorých zanikne váš pás a zvýrazní sa to, čo chceme zakamuflovať. 🙂

Ďalšie otázky, ktoré je potrebné vziať do úvahy pri hľadaní dokonalých svadobných šiat:

  • Čo vám dáva pocit pohodlia?
  • Vďaka čomu sa cítite sexi?

Berte do úvahy, že pri výbere dokonalých šiat ide o krehkú rovnováhu medzi pohodlím a krásou. Aj napriek všetkému sa chcete počas svojho veľkého dňa cítiť prirodzene bez toho, aby ste to prehnali. Premýšľajte o vašom obľúbenom štýle obliekania, o tom, čo vám je blízke a o tom, čo by ste chceli počas svadby vyžarovať. Chcete byť elegantná a sofistikovaná, alebo by ste chceli dostať na povrch svoju originalitu a sexepíl? Chcete pretancovať celú noc alebo sa tešíte na posedenie s rodinou a priateľmi, ktorých ste dlho nevideli?

Každá nevesta má na svojom tele veci, ktoré sa jej páčia a nepáčia. Je dôležité nájsť šaty, ktoré vyhovujú všetkým vašim preferenciám, no nemôžete nechať svojho vnútorného kritika dominovať pri vašom rozhodovaní.

Dúfame, že vám náš prehľad pomôže a že sa vám podarí nájsť tie najkrajšie svadobné šaty, v ktorých sa budete cítiť ako princezné. A ak si stále nebudete isté, náš tím Brigit Boutique je tu kedykoľvek pre vás.

Autorka článku: Miška z www.michellescorner.sk